Blog

Dôležité informácie na dlani

Po tom, ako politika a spoločnosť konečne pomaly nachádzajú spôsob, ako postupne obmedzovať pandemické opatrenia, a tým opäť rozbehnúť ekonomiku, čelia investori a občania dvom novým výzvam.

Čo ani čert nechcel, obe výzvy majú výbušný charakter a zlato s ďalšími drahými kovmi by mohli mať hlavný prospech z oboch. Žeby sme sa dostali na teraz neuveriteľnú cenu zlata od 5 000 do 10 000 USD za trójsku uncu?

O aké výzvy ide?

Prvou výzvou je geopolitická a vojenská eskalácia súvisiaca s Ukrajinou. Aj keď priama vojna medzi veľmocami USA a Ruskom je považovaná, dúfajme, za nepravdepodobnú, situácia na európskej pôde je nebezpečná tak pre mier vo svete, ako aj konkrétne pre menovú stabilitu, stabilitu na finančných trhoch a stabilitu na komoditných trhoch.

Suroviny v energetickom sektore, konkrétne plyn, nie sú len súčasťou kritickej systémovej infraštruktúry, ale budú mať v roku 2022 aj neúmerne vysoký vplyv na infláciu. A práve táto inflácia je výzvou číslo 2.

Pri inflácii 4,9 % v januári 2022 je miera inflácie stále na veľmi vysokej úrovni. Ceny výrobcov sú ovplyvnené ešte viac, niečo išlo hore aj o 200%. V januári 2022 vzrástli v Nemecku o 18,4 % v porovnaní s rovnakým mesiacom minulého roka. Podľa Tagesschau ide o najsilnejší nárast od novembra 1951, čo nie je sranda.

V oboch prípadoch (geopolitický vývoj a inflácia) zvíťazia reálne aktíva, najmä zlato a striebro. Preto buďte pripravení.

Pokiaľ až ale ceny zlata a striebra porastú?

Vidíme 3 scenáre vývoja ceny zlata:

1. Realistický a konzervatívny scenár

Mincovňa Heraeus zverejnila začiatkom roka 2022 podrobnú dokumentáciu o vývoji ceny zlata a striebra. Analýza zohľadňuje mnoho faktorov vrátane otázky možného zvýšenia úrokových sadzieb v Amerike. Odborníci Heraeus dospeli k cenovej prognóze do konca roku 2022:


- Predpokládaná cena zlata za trojskú uncu (oz): 1 700 USD až 2 120 USD
- Predpokladaná cena striebra za trojskú uncu (oz): 20,00 USD až 32,00 USD

2. Scenár: Zlato v hodnote 10 000 USD

Ak budú vojenské krízy v roku 2022 naďalej eskalovať, cena zlata a striebra môže rýchlo veľmi dramaticky vyskočiť. Ak sa pod tlak dostanú aj burzy, môže to pôsobiť ako akcelerátor . Roky 2011 (pre striebro) a 2020 (pre zlato) ukázali, ako rýchlo môžu ísť veci hore. Sú tieto prognózy v prípade masívnej devalvácie peňazí (inflácie) absolútne nemožné?

- Predpokladaná cena zlata za trojskú uncu (oz): 5 000 USD až 10 000 USD
- Predpokladaná cena striebra za trojskú uncu (oz): 100,00 USD až 250,00 USD

3. Nemysliteľný (ale realistický) scenár

Scenár, o ktorom väčšina ľudí nevie, ale je celkom bežný. Totiž jednoducho sa fyzické zlato a striebro VYPREDAJÚ. V rokoch 2020 a 2021 nastali fázy, keď sa fyzické zlato a striebro od mnohých poskytovateľov jednoducho vypredali. Ak by nastal tento scenár, jednoducho zlato a striebro nebude možné kúpiť!

 

Zákazníci spoločnosti Auvesta majú obrovskú výhodu

Bojíte sa, že v prípade najhoršieho už nebudete môcť získať zlato a striebro? Je to možné, pokiaľ nakupujete zlato a striebro u klasického obchodníka s drahými kovmi. Mnohí z nich boli v rokoch 2020 a 2021 postihnutí hneď dvakrát.

Zlatydedo.sk spolupracuje s Auvestou, kde ste si ako zákazník mohli kúpiť drahé kovy kedykoľvek v rokoch 2020 a 2021. Prečo?

1. Počas kríz a zložitých trhových fáz Auvesta masívne rozširuje svoje zásoby. To umožňuje zákazníkom Auvesty nakupovať zlato a striebro aj počas krízy.

2. Ako zákazník Auvesty si kupujete vlastníctvo odliatkov Good Delivery s certifikátom LBMA. Tieto odliatky majú vyšší právny štatút ako malé investičné mince alebo odliatky. Zatiaľ čo klasické zlaté a strieborné odliatky nesmeli prekračovať uzavreté hranice (porovnaj Švajčiarsko 2020), odliatky Good Delivery (kvôli ich právnej špecifickosti a dôležitosti) mohli prekročiť hranice na celom svete.

Auvesta, ako vidíte, je pripravená na veľa scenárov. Aj v ťažkých trhových fázach bude spoľahlivým partnerom, od ktorého si môžete kúpiť skutočné fyzické zlato a striebro.

Chcete kúpiť zlato a striebro? Neváhajte! Kliknutím sem prejdete na podstránku Ako Na To.

Zlatydedo.sk